Pulse Electronics APCF000707452R2M00
Part No.:
APCF000707452R2M00
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAPCF000707452R2M00.pdf
Comments
APCF000707452R2M00 Specifications
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.3 A
Current - Saturation (Isat):
3.4A
DC Resistance (DCR):
15mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)