Pulse Electronics APCF00070745330T00
Part No.:
APCF00070745330T00
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAPCF00070745330T00.pdf
Comments
APCF00070745330T00 Specifications
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.09 A
Current - Saturation (Isat):
820mA
DC Resistance (DCR):
96mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)