Pulse Electronics APCF000707453R3M00
Part No.:
APCF000707453R3M00
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAPCF000707453R3M00.pdf
Comments
APCF000707453R3M00 Specifications
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.3 A
Current - Saturation (Isat):
2.5A
DC Resistance (DCR):
20mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)