Pulse Electronics APCF000707454R7T00
Part No.:
APCF000707454R7T00
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAPCF000707454R7T00.pdf
Comments
APCF000707454R7T00 Specifications
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
2.1 A
Current - Saturation (Isat):
2A
DC Resistance (DCR):
30mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)