IDEC APD199DN-G-12V
Part No.:
APD199DN-G-12V
Manufacturer:
IDEC
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Package:
Description:
PB PILOT LIGHT 30MM
Comments
APD199DN-G-12V Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
IDEC
Series:
TWTD
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
LED
Lamp Color:
Lens Color:
Green
Lens Transparency:
Ratings:
AC/DC
Voltage:
12V
Current:
Panel Cutout Shape:
Round
Panel Cutout Dimensions:
1.18" (30.0mm)