Pulse Electronics APMI00100750R12M00
Part No.:
APMI00100750R12M00
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAPMI00100750R12M00.pdf
Comments
APMI00100750R12M00 Specifications
Inductance:
120 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
31 A
Current - Saturation (Isat):
52A
DC Resistance (DCR):
0.39mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.402" L x 0.276" W (10.20mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.195" (4.96mm)