Pulse Electronics APMI00100868R12L0E
Part No.:
APMI00100868R12L0E
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAPMI00100868R12L0E.pdf
Comments
APMI00100868R12L0E Specifications
Inductance:
120 nH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
54 A
Current - Saturation (Isat):
80A
DC Resistance (DCR):
0.29mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.402" L x 0.307" W (10.20mm x 7.80mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)