Pulse Electronics APMI00100868R30M0F
Part No.:
APMI00100868R30M0F
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAPMI00100868R30M0F.pdf
Comments
APMI00100868R30M0F Specifications
Inductance:
300 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
54 A
Current - Saturation (Isat):
32A
DC Resistance (DCR):
0.29mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.402" L x 0.307" W (10.20mm x 7.80mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)