Pulse Electronics APMI00100874R13M00
Part No.:
APMI00100874R13M00
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAPMI00100874R13M00.pdf
Comments
APMI00100874R13M00 Specifications
Inductance:
130 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
41 A
Current - Saturation (Isat):
85A
DC Resistance (DCR):
0.29mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.406" L x 0.301" W (10.31mm x 7.65mm)
Height - Seated (Max):
0.295" (7.50mm)