Pulse Electronics APMI00100874R22L00
Part No.:
APMI00100874R22L00
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAPMI00100874R22L00.pdf
Comments
APMI00100874R22L00 Specifications
Inductance:
215 nH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
41 A
Current - Saturation (Isat):
48A
DC Resistance (DCR):
0.29mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.406" L x 0.301" W (10.31mm x 7.65mm)
Height - Seated (Max):
0.295" (7.50mm)