TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. APO322523NV-100M
Part No.:
APO322523NV-100M
Manufacturer:
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Category:
Fixed Inductors
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
10 UH FIXED IND 500MA 400MOHM
Comments
APO322523NV-100M Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
APO322523NV
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Type:
Wirewound
Material - Core:
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
700 mA
Current - Saturation (Isat):
500mA
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
400mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
100MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)