MATRIX TECHNOLOGY INC. APS-4000B-110V Input
Part No.:
APS-4000B-110V Input
Manufacturer:
MATRIX TECHNOLOGY INC.
Category:
Power Supplies (Test, Bench)
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAPS-4000B-110V Input.pdf
Description:
700VA 45Hz-250Hz, 110VAC Input
Comments
APS-4000B-110V Input Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
MATRIX TECHNOLOGY INC.
Series:
APS-4000
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Bench (AC to AC)
Voltage - Supply:
110VAC
Number of Outputs:
1
Voltage - Output:
0 ~ 150VAC, 0 ~ 300VAC
Current - Output:
0 ~ 6A
Display Type:
LED
Number of Characters:
4
Size / Dimension:
16.929" L x 14.370" W x 5.906" H (430.00mm x 365.00mm x 150.00mm)