MATRIX TECHNOLOGY INC. APS-7100-110V Input
Part No.:
APS-7100-110V Input
Manufacturer:
MATRIX TECHNOLOGY INC.
Category:
Power Supplies (Test, Bench)
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAPS-7100-110V Input.pdf
Description:
1KVA, 45Hz-250Hz, 110VAC Input
Comments
APS-7100-110V Input Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
MATRIX TECHNOLOGY INC.
Series:
APS-7000
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Bench (AC to AC)
Voltage - Supply:
110VAC
Number of Outputs:
1
Voltage - Output:
0 ~ 150VAC, 0 ~ 310VAC
Current - Output:
0 ~ 8.4A
Display Type:
LED
Number of Characters:
4
Size / Dimension:
20.276" L x 18.898" W x 5.315" H (515.00mm x 480.00mm x 135.00mm)