Pulse Electronics APSA00060630221M00
Part No.:
APSA00060630221M00
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAPSA00060630221M00.pdf
Comments
APSA00060630221M00 Specifications
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
380 mA
Current - Saturation (Isat):
260mA
DC Resistance (DCR):
1.17Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)