Pulse Electronics APSC00131380150M00
Part No.:
APSC00131380150M00
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAPSC00131380150M00.pdf
Comments
APSC00131380150M00 Specifications
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
Current - Saturation (Isat):
7.1A
DC Resistance (DCR):
34mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)