FTS AS-13.560MAHE-B
Part No.:
AS-13.560MAHE-B
Manufacturer:
FTS
Category:
Crystals
Package:
HC-49S
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAS-13.560MAHE-B.pdf
Description:
HC49 XTAL 30ppm 30ppm 12pF
Comments
AS-13.560MAHE-B Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
FTS
Series:
AS
Package/Case:
HC-49S
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
13.56 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
AEC-Q200
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)