Abracon LLC ASAKMPA7-32.768KHZ-T3
Part No.:
ASAKMPA7-32.768KHZ-T3
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDASAKMPA7-32.768KHZ-T3.pdf
Description:
OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
Comments
ASAKMPA7-32.768KHZ-T3 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ASAKMP
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Type:
XO (Standard)
Frequency:
32.768 kHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
30µA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)