Abracon LLC ASAKMPD3-32.768KHZ-T3
Part No.:
ASAKMPD3-32.768KHZ-T3
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDASAKMPD3-32.768KHZ-T3.pdf
Description:
OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
Comments
ASAKMPD3-32.768KHZ-T3 Specifications
Frequency:
32.768 kHz
Voltage - Supply:
1.6V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±15ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)