Mallory Sonalert Products Inc. ASI09N27MFD-05TRQ
Part No.:
ASI09N27MFD-05TRQ
Manufacturer:
Mallory Sonalert Products Inc.
Category:
Alarms, Buzzers, and Sirens
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDASI09N27MFD-05TRQ.pdf
Description:
BUZZER MAGN 5V 0.38 X 0.38 W SMD
Comments
ASI09N27MFD-05TRQ Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Mallory Sonalert Products Inc.
Series:
AS
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Driver Circuitry:
Indicator, Internally Driven
Input Type:
DC
Voltage - Rated:
5 V
Voltage Range:
4 ~ 7V
Frequency:
2.7kHz
Technology:
Magnetic
Operating Mode:
Single Tone
Duration:
Sound Pressure Level (SPL):
80dB @ 5V, 10cm
Current - Supply:
30mA
Port Location:
Top
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Approval Agency:
Ratings:
Ingress Protection:
Mounting Type:
Surface Mount
Termination:
Solder Pads
Size / Dimension:
0.378" L x 0.378" W (9.60mm x 9.60mm)