Astrodyne TDI ASM201-240-BEH-PF1
Part No.:
ASM201-240-BEH-PF1
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDASM201-240-BEH-PF1.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 142W
Comments
ASM201-240-BEH-PF1 Specifications
Series:
ASM201 (200W)
Type:
Enclosed
Voltage - Input:
80 ~ 240 VAC
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output 1:
5.9 A
Power (Watts):
142W (202W Forced Air)
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Size / Dimension:
4.17" L x 2.68" W x 1.57" H (105.9mm x 68.1mm x 39.9mm)