Astrodyne TDI ASM201-280-BNH-PF1
Part No.:
ASM201-280-BNH-PF1
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDASM201-280-BNH-PF1.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 28V 140W
Comments
ASM201-280-BNH-PF1 Specifications
Series:
ASM201 (200W)
Type:
Open Frame
Voltage - Input:
80 ~ 240 VAC
Voltage - Output 1:
28V
Current - Output 1:
5 A
Power (Watts):
140W (199W Forced Air)
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Size / Dimension:
4.00" L x 2.00" W x 1.11" H (101.6mm x 50.8mm x 28.2mm)