Astrodyne TDI ASM201-300-BNH-PF1
Part No.:
ASM201-300-BNH-PF1
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDASM201-300-BNH-PF1.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 30V 141W
Comments
ASM201-300-BNH-PF1 Specifications
Series:
ASM201 (200W)
Type:
Open Frame
Voltage - Input:
80 ~ 240 VAC
Voltage - Output 1:
30V
Current - Output 1:
4.7 A
Power (Watts):
141W (201W Forced Air)
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Size / Dimension:
4.00" L x 2.00" W x 1.11" H (101.6mm x 50.8mm x 28.2mm)