Abracon LLC ASPI-0315S-100M-T
Part No.:
ASPI-0315S-100M-T
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDASPI-0315S-100M-T.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 550MA 210MOHM SMD
Comments
ASPI-0315S-100M-T Specifications
Series:
ASPI-0315S
Product Status:
Active
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
550 mA
DC Resistance (DCR):
210mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)