Abracon LLC ASPI-0315S-270M-T
Part No.:
ASPI-0315S-270M-T
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDASPI-0315S-270M-T.pdf
Description:
FIXED IND 27UH 280MA 470MOHM SMD
Comments
ASPI-0315S-270M-T Specifications
Product Status:
Active
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
280 mA
DC Resistance (DCR):
470mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)