Abracon LLC ASPI-0315S-4R7M-T
Part No.:
ASPI-0315S-4R7M-T
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDASPI-0315S-4R7M-T.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 900MA 105MOHM SM
Comments
ASPI-0315S-4R7M-T Specifications
Product Status:
Obsolete
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
900 mA
DC Resistance (DCR):
105mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)