Abracon LLC ASPI-0315S-6R8M-T
Part No.:
ASPI-0315S-6R8M-T
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDASPI-0315S-6R8M-T.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 730MA 170MOHM SM
Comments
ASPI-0315S-6R8M-T Specifications
Product Status:
Obsolete
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
730 mA
DC Resistance (DCR):
170mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)