Abracon LLC ASPI-0403-2R7M-T
Part No.:
ASPI-0403-2R7M-T
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDASPI-0403-2R7M-T.pdf
Description:
FIXED IND 2.7UH 1.58A 78.7 MOHM
Comments
ASPI-0403-2R7M-T Specifications
Series:
ASPI-0403
Product Status:
Active
Inductance:
2.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.58 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
78.7mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
7.96 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)