Abracon LLC ASPI-0403-8R2M-T
Part No.:
ASPI-0403-8R2M-T
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDASPI-0403-8R2M-T.pdf
Description:
FIXED IND 8.2UH 840MA 146.2 MOHM
Comments
ASPI-0403-8R2M-T Specifications
Series:
ASPI-0403
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
840 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
146.2mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
7.96 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)