Abracon LLC ASPI-0410FS-1R0N-T
Part No.:
ASPI-0410FS-1R0N-T
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDASPI-0410FS-1R0N-T.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 1.8A 100 MOHM SMD
Comments
ASPI-0410FS-1R0N-T Specifications
Series:
ASPI-0410FS
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.8 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
100mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)