Abracon LLC ASPI-0410FS-2R2N-T
Part No.:
ASPI-0410FS-2R2N-T
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDASPI-0410FS-2R2N-T.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 1.15A 150MOHM SM
Comments
ASPI-0410FS-2R2N-T Specifications
Series:
ASPI-0410FS
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.15 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
150mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)