Abracon LLC ASPI-0410FS-330M-T
Part No.:
ASPI-0410FS-330M-T
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDASPI-0410FS-330M-T.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 280MA 1.54 OHM
Comments
ASPI-0410FS-330M-T Specifications
Series:
ASPI-0410FS
Product Status:
Active
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
280 mA
DC Resistance (DCR):
1.54Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)