Abracon LLC ASPI-0428S-181M-T
Part No.:
ASPI-0428S-181M-T
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDASPI-0428S-181M-T.pdf
Description:
FIXED IND 180UH 220MA 1.54OHM SM
Comments
ASPI-0428S-181M-T Specifications
Series:
ASPI-0428S
Product Status:
Active
Inductance:
180 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
220 mA
DC Resistance (DCR):
1.54Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)