Abracon LLC ASPI-0428S-3R3M-T
Part No.:
ASPI-0428S-3R3M-T
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDASPI-0428S-3R3M-T.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.57A 49.2 MOHM
Comments
ASPI-0428S-3R3M-T Specifications
Series:
ASPI-0428S
Product Status:
Obsolete
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.57 A
DC Resistance (DCR):
49.2mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)