Abracon LLC ASPI-0428S-4R7M-T
Part No.:
ASPI-0428S-4R7M-T
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDASPI-0428S-4R7M-T.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.32A 72MOHM SMD
Comments
ASPI-0428S-4R7M-T Specifications
Product Status:
Obsolete
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.32 A
DC Resistance (DCR):
72mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)