Abracon LLC ASPI-1207S-820M-T
Part No.:
ASPI-1207S-820M-T
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDASPI-1207S-820M-T.pdf
Description:
FIXED IND 82UH 1.95A 0.16OHM SMD
Comments
ASPI-1207S-820M-T Specifications
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.95 A
DC Resistance (DCR):
160mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)