Abracon LLC ASPI-1367-1R0M-T
Part No.:
ASPI-1367-1R0M-T
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDASPI-1367-1R0M-T.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 30A 2.3 MOHM SMD
Comments
ASPI-1367-1R0M-T Specifications
Series:
ASPI-1367
Material - Core:
Metal Composite
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
30 A
Current - Saturation (Isat):
48A
DC Resistance (DCR):
2.3mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
200 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.531" L x 0.492" W (13.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)