Abracon LLC ASPI-6045S-220M-T
Part No.:
ASPI-6045S-220M-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDASPI-6045S-220M-T.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 1.8A 89 MOHM SMD
Comments
ASPI-6045S-220M-T Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ASPI-6045S
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.8 A
Current - Saturation (Isat):
2.05A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
89mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
10MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)