Abracon LLC ASPIAIG-F6050-4R7M-T
Part No.:
ASPIAIG-F6050-4R7M-T
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDASPIAIG-F6050-4R7M-T.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 8.5A 18.4MOHM SM
Comments
ASPIAIG-F6050-4R7M-T Specifications
Series:
ASPIAIG-F
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
8.5 A
Current - Saturation (Isat):
8A
DC Resistance (DCR):
18.4mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Supplier Device Package:
6050
Size / Dimension:
0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)