Abracon LLC ASPIAIG-F7020-R31M-T
Part No.:
ASPIAIG-F7020-R31M-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDASPIAIG-F7020-R31M-T.pdf
Description:
FIXED IND 310NH 20A 4.8 MOHM SMD
Comments
ASPIAIG-F7020-R31M-T Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ASPIAIG-F
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Inductance:
310 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
20 A
Current - Saturation (Isat):
31A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
4.8mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
7020
Size / Dimension:
0.307" L x 0.299" W (7.80mm x 7.60mm)
Height - Seated (Max):
0.081" (2.05mm)