Abracon LLC ASPIAIG-Q5030-R28M-T
Part No.:
ASPIAIG-Q5030-R28M-T
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDASPIAIG-Q5030-R28M-T.pdf
Description:
FIXED IND 280NH 19A 3.3MOHM SMD
Comments
ASPIAIG-Q5030-R28M-T Specifications
Series:
ASPIAIG-Q5030
Inductance:
280 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
19 A
Current - Saturation (Isat):
28A
DC Resistance (DCR):
3.3mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.236" L x 0.224" W (6.00mm x 5.70mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)