Abracon LLC ASPIAIG-Q7030-2R7M-T
Part No.:
ASPIAIG-Q7030-2R7M-T
Description:
FIXED IND 2.7UH 11.4A 15.4 MOHM
Comments
ASPIAIG-Q7030-2R7M-T Specifications
Series:
ASPIAIG-Q7030
Inductance:
2.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
11.4 A
Current - Saturation (Isat):
13.5A
DC Resistance (DCR):
15.4mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.307" L x 0.299" W (7.80mm x 7.60mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)