Abracon LLC ASPI-F4030-R47M-T
Part No.:
ASPI-F4030-R47M-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDASPI-F4030-R47M-T.pdf
Description:
FIXED IND 0.47UH 14.2A 3.9 MOHM
Comments
ASPI-F4030-R47M-T Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ASPI-F4030
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
21.2 A
Current - Saturation (Isat):
14.2A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
3.9mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4030
Size / Dimension:
0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)