Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-CHILL150V
Part No.:
ATS-CHILL150V
Manufacturer:
Advanced Thermal Solutions Inc.
Category:
Liquid Cooling, Heating
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDATS-CHILL150V.pdf
Description:
RECIRC CHILLER 220V 150W
Comments
ATS-CHILL150V Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
CHILL V
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Product Type:
Active, Recirculating Chiller
Power - Cooling:
150 W
Current:
Voltage:
220V
Flow Rate:
Power Input:
Thermal Resistance @ GPM:
Fluid Capacity:
1000ML (33.8 oz)
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Connection Type:
Weight:
22 lbs (10 kg)
Dimensions - Overall:
10.24" L x 9.06" W x 14.90" H (260mm x 230mm x 380mm)