Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-HE24-C5-R0
Part No.:
ATS-HE24-C5-R0
Manufacturer:
Advanced Thermal Solutions Inc.
Category:
Liquid Cooling, Heating
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDATS-HE24-C5-R0.pdf
Description:
HEAT EXCHANGER WITH ONE 24V DC F
Comments
ATS-HE24-C5-R0 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
ATS-HE24
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Product Type:
Active, Heat Exchanger
Power - Cooling:
97 W
Current:
Voltage:
24V
Flow Rate:
Power Input:
Thermal Resistance @ GPM:
Fluid Capacity:
Operating Temperature:
Connection Type:
Weight:
12.8 lbs (5.8 kg)
Dimensions - Overall:
13.28" L x 12.09" W x 2.64" H (337.3mm x 307.0mm x 67.0mm)