Assmann WSW Components AWG28-26/F-1/300
Part No.:
AWG28-26/F-1/300
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAWG28-26/F-1/300.pdf
Description:
CBL RIBN 26COND 0.039 MULTI 300'
Comments
AWG28-26/F-1/300 Specifications
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Number of Conductors:
26
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Length:
300.0' (91.44m)
Wire Gauge:
28 AWG
Conductor Strand:
7 Strands / 36 AWG
Ribbon Thickness:
0.035" (0.89mm)
Ribbon Width:
1.024" (26.01mm)
Voltage:
300 V
Features:
-10°C ~ 105°C