Abracon LLC AX5DAF4-1090.0000C
Part No.:
AX5DAF4-1090.0000C
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAX5DAF4-1090.0000C.pdf
Description:
OSC XO 1.09GHZ 3.3V LVDS
Comments
AX5DAF4-1090.0000C Specifications
Frequency:
1.09 GHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
80mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)