Abracon LLC AX5HBF1-250.0000C
Part No.:
AX5HBF1-250.0000C
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAX5HBF1-250.0000C.pdf
Description:
OSC XO 250MHZ 2.5V HCSL
Comments
AX5HBF1-250.0000C Specifications
Frequency:
250 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
90mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)