Abracon LLC AX5HCF1-100.0000C
Part No.:
AX5HCF1-100.0000C
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Oscillators
Package:
8-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAX5HCF1-100.0000C.pdf
Description:
OSC XO 100MHZ 1.8V HCSL
Comments
AX5HCF1-100.0000C Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ClearClock™ AX5
Package/Case:
8-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
100 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCSL
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
90mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)