Triad Magnetics AX97-10151
Part No.:
AX97-10151
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAX97-10151.pdf
Description:
FIXED IND 150UH 220MA 3.08OHM SM
Comments
AX97-10151 Specifications
Packaging:
Bulk
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
220 mA
DC Resistance (DCR):
3.08Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.287" L x 0.188" W (7.30mm x 4.78mm)
Height - Seated (Max):
0.127" (3.23mm)