Triad Magnetics AX97-10220
Part No.:
AX97-10220
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAX97-10220.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 700MA 430MOHM SMD
Comments
AX97-10220 Specifications
Packaging:
Bulk
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
700 mA
DC Resistance (DCR):
430mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.287" L x 0.188" W (7.30mm x 4.78mm)
Height - Seated (Max):
0.127" (3.23mm)